BKIS

Při tvorbě loga pro BKIS pro mě byly odrazovým můstkem tři problémy jejiž řešení jsem viděl jako základní stavební kámen pro nové logo.

První problém k vyřešení bylo propojení nového loga se stávajícím vizuálem Bratislavy, aniž by došlo k jejich zaměnitelnosti, či dojmu jakési podkategorie pod bratislavskou značkou. Jendoduše řečeno nové logo mělo mít návaznost na bratislavský vizuál, ale zároveň se mělo jednat o svébytnou a autonomní záležitost.

K dosažení toho jsem převzal dva prvky z loga Batislavy a její vizuálni identity. Tím na první pohled zřejmým je zachování Bratislavské barevnosti se svou sytou červenou. Druhým prvkem je čtverec a čtvercová síť jako základní konstrukční element, jež je zřetelně využit v bratislavském logu.

Spolu se čtvercem se dostáváme k druhému problému a tím bylo dostat do loga reprezentaci kultury. Dle mého názoru kultura baví, vzděláva, udivuje, vzrušuje a spojuje. Dalo by se tedy říct, že kultura je hravá a hravé proto mělo být i nové logo. Čtvercovou síť jsem proto použíl jako plán a čtverec, či tvary z něj vycházející, sloužily jako dílky stavebnice, ze kterých je logo poskládáno. Vše se tak spojuje v jeden celek stejně jako lidé, umělci a genius loci města dávají dohromady osobité kultůrní prostředí Bratislavy.

Onen koncept stavebnice nakonec řešil i finální problematiku. Vytvořit vizuální jazyk, který by bylo možné následně efektivně a efektně využít v celé identitě. Jednotlivé dílky je tak možno přeskládat uvnitř čtvercové sítě a vytvořit tak doprovodnou grafiku jako jsou piktogramy, ikony či zajímavé vzory, jak je vidět v přiložených materiálech.

Výsledkem je minimalistické utilitní logo s výraznou siluetou, nepodléhající proměnlivým trendům.